sariapolska.pl

Usługi konsultingowo-finansowe dla firm oraz klientów indywidualnych

Jak łatwo oszczędzić swoje pieniądze? 5 praktycznych porad jak to wykonać.

Dużo osób żyjących w Polsce jednak i narzeka na ciągły brak funduszy na remonty, naprawy, czy nawet i na jedzenie. Nie ma też i co się dziwić. Ceny w Polsce rosną do góry o niebagatelne kwoty, a pensje rosną o bardzo niski wskaźnik procentowy. Jednak i są sposoby, na to, aby uzbierać i zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jak łatwo oszczędzić swoje pieniądze? Dowiesz się właśnie z tego artykułu.

5 praktycznych porad jak zaoszczędzić swoje pieniądze

Poznaj naszą listę z praktycznymi poradami w sprawie oszczędzania swoich dotychczasowych pieniędzy i zadbaj o to, aby i Twoje wydatki nie pokonały Cię na drodze oszczędzenia pieniędzy.

Porada 5. Zrezygnuj z niepotrzebnych dla siebie różnych subskrypcji

Musisz i zrezygnować z niepotrzebnych subskrypcji. Często osoby poszukujące odpoczynku wykupują sobie na miesiąc Netflixa, TVN, czy nawet CDA, aby tylko i wyłącznie obejrzeć serial, czy kilka interesujących ich filmów. Później jednak i zapominają, o tej subskrypcji a Twoje pieniądze wraz z nowym miesiącem znikają, a Ty nawet i nie wiesz, na co tak naprawdę znikają. Dlatego, też i warto przejrzeć wszystkie niepotrzebne Tobie subskrypcje i zostawić te, które faktycznie są Ci potrzebne. Wówczas, wtedy Twoje wydatki spadną, a będziesz mógł, te pieniądze zainwestować w coś innego.

Porada 4. Kupuj z listą w swoich rękach

Wiele też i osób będzie uważać, że ta też i  porada jest do niczego, ale chodząc, do sklepu najedzony z listą w rękach najbardziej potrzebnych produktów do domu nie weźmiemy, nic spoza z naszej listy. Według badań prowadzonych na różnych klientach sklepu, osoby głodne i nieprzygotowane przychodzące do sklepu wydają o 100 do nawet i 200 złotych więcej pieniędzy niż osoba przygotowana i najedzona. Tak już jest, gdy będziesz najedzony i będziesz posiadać gotową listę, będziesz, zdrowo myśleć co potrzebujesz, a czego też i nie. Dlatego zacznij, stosować tę poradę a zobaczysz, że w miesiącu uzbiera Ci się trochę pieniędzy z zakupów.

Porada 3. Zamknij te konta bankowe, których już nie używasz

Wiele osób zakłada parę kont bankowych a później i o nich zapomina i z nich nie korzysta, a po kilku miesiącach muszą, zapłacić niebagatelne kwoty za konto otwarte bez żadnych płynności finansowych. Dlatego, też i sprawdź, z jakich kont korzystasz a z jakich nie. Zamknij te, które są, Ci niepotrzebne a zaoszczędzisz, na późniejszych tak zwanych minusach bankowych.

Porada 2. Korzystaj ze wszystkich swoich dotychczasowych przywilejów pracowniczych

Pracujesz, w ów sklepie posiadasz, tam również zniżkę pracowniczą? Nie chodź do innego sklepu, tylko rób tam zakupy z taką to też i zniżką w biedronkach, czy Lidlach albo i innych marketach w ciągu miesiąca jesteś w stanie zaoszczędzić na samych produktach do domu o 500 złotych więcej. Dlatego warto, przemyśleć to, gdzie kupujesz, ale i gdzie posiadasz swoje zniżki i inne przywileje.

Porada 1. Blisko do pracy? Przestań korzystać często z samochodu

Masz blisko do pracy? Przychodzi wiosna lato? Może pójdź w ślady urzędników z województwa pomorskiego, którzy jak czytamy na www.pomorzanin.pl postanowili zamienić samochody na rower? Przestań całkowicie korzystać z samochodu. Nawet jeżeli jest to wygodne. Dlaczego? Gdy mniej razy będziesz, jeździć do pracy zaoszczędzisz, na paliwie i zyska Twoja kondycja. Dlatego też i warto, nad tym się zastanowić jest, wiele innych komunikacji, gdzie wydasz o wiele mniej, albo i w ogóle do dojazdu do pracy.