sariapolska.pl

Usługi konsultingowo-finansowe dla firm oraz klientów indywidualnych

Praca w niemieckiej opiece dla mężczyzn

Czy praca w opiece w Niemczech to zajęcie typowo „kobiece”? Niekoniecznie! Panowie również mogą sprawdzić się w zawodzie opiekuna. Jeżeli więc szukasz zleceń dedykowanych mężczyznom, przeczytaj poniższy tekst. Dowiesz się z niego, jak wygląda męska strona branży opieki i gdzie znaleźć pracę.

Opiekun w Niemczech: jakich ofert szukać?

Podopieczni i ich rodziny nierzadko już na początku określają, czy chcą zatrudnić do opieki kobietę, czy mężczyznę. Coraz częściej jednak do pracy w opiece w Niemczech poszukiwani są panowie. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że na określonych sztelach to mężczyźni mogą sprawdzić się lepiej. Chodzi tutaj przede wszystkim o zlecenia do podopiecznych z nadwagą, leżących, sparaliżowanych lub obłożnie chorych. Tacy seniorzy wymagają nie tylko kompleksowej opieki, ale też dźwigania. Panowie mają zazwyczaj więcej siły i są w stanie sprostać tego typu codziennym wyzwaniom. Inną sytuacją, w której oczekuje się mężczyzn-opiekunów, to opieka nad dwojgiem osób starszych w ciężkim stanie fizycznym. Panowie doskonale poradzą sobie też w pracy wymagającej użycia mechanicznych ułatwień: podnośników albo urządzeń rehabilitacyjnych.

O tym, czy dana rodzina zatrudni opiekuna-mężczyznę, nie zawsze decyduje stan zdrowia podopiecznego. Czasami sam senior oczekuje, że do opieki w Niemczech przyjedzie mężczyzna. Dotyczy to zazwyczaj panów. Niekiedy bowiem krępują się w obecności pań-opiekunek, zwłaszcza podczas wykonywania czynności higienicznych. Powodem zatrudniania panów bywa też chęć rozmawiania o typowo „męskich” pasjach czy wspólnego pooglądania meczu.

Mężczyzna również jest dobrym opiekunem seniora

Siła fizyczna to tylko jeden z powodów, dla których niemieccy pracodawcy chętnie zatrudniają mężczyzn. Inne to chociażby mniejsza emocjonalność i większe skupienie na działaniu. To oczywiście nie oznacza mniejszej wrażliwości – mężczyźni także są empatyczni i współczujący. Wielu panom łatwiej też pogodzić się z koniecznością wyjazdu do obcego kraju i rozłąki z rodziną. Na dodatek mężczyźni częściej dystansują się od pewnych spraw. Inne atuty mężczyzn-opiekunów pracujących w Niemczech to: bardzo dobra organizacja czasu pracy, pomoc w domowych naprawach, otwartość na komunikację, większa stanowczość i asertywność, a także większa swoboda w prowadzeniu samochodu w innym kraju. Panie niekiedy rezygnują z ofert wymagających czynnego prawa jazdy, gdyż obawiają się prowadzenia auta za granicą. Panowie chętniej odpowiadają na takie ogłoszenia.

Tutaj znajdziesz oferty pracy dla opiekunów w Niemczech

W Internecie można znaleźć coraz więcej ogłoszeń o pracę w niemieckiej opiece kierowanych do mężczyzn. Powodem takiego stanu rzeczy jest zwiększone zapotrzebowanie na pracowników opieki, które obserwujemy u zachodnich sąsiadów. Warto też wspomnieć o otwartości niemieckich pracodawców, którzy coraz częściej chcą zatrudniać panów na tym stanowisku. Chcesz wiedzieć, gdzie szukać ofert dedykowanych mężczyznom? Zajrzyj na stronę Agencji Veritas. Warunkiem zatrudnienia jest dyspozycyjność i gotowość do wyjazdu na około 8 tygodni, a także przynajmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego (lub chęć do nauki). Jeżeli jesteś w stanie podjąć się tego wyzwania, skontaktuj się z koordynatorem z agencji. Specjalista pomoże Ci dobrać idealną ofertę pracy w opiece w Niemczech.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: praca w opiece Niemcy.