sariapolska.pl

Usługi konsultingowo-finansowe dla firm oraz klientów indywidualnych

Oto jak możesz zaoszczędzić na jedzeniu

Wydatki na artykuły spożywcze, jak można wywnioskować, mogą pochłonąć znaczną część miesięcznego budżetu każdej rodziny, co sprawia, że tym ważniejsze jest podjęcie działań mających na celu oszczędzanie na jedzeniu. W tym artykule przedstawimy Ci kilka porad, czytaj dalej!

Oszczędzanie na żywności jest kluczowe, wraz z obniżeniem rachunków za media (takie jak prąd, woda czy gaz), dla ekonomii wielu rodzin, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie „dodatkowych pieniędzy”, z którymi można związać koniec z końcem. Aby od dziś zaoszczędzić na jedzeniu, można podjąć następujące działania:

Zrób listę produktów, których potrzebujesz

Przed wyjściem na zakupy koniecznie zrób listę, na której znajdzie się tylko to, czego brakuje w lodówce (nie więcej, nie mniej). Jeśli chcesz zaoszczędzić na jedzeniu, smakołyki powinny zostać na półce… w supermarkecie!

Nie daj się ponieść wszystkim ofertom

Co prawda rabaty sprawiają, że kwota do zapłaty na paragonie jest niższa, ale nie zawsze są one najlepszym rozwiązaniem. Stworzone jako przynęta, przyciągają uwagę konsumenta (z 50% zniżką lub ze znanym „weź 3 i zapłać tylko 2”), skłaniając go do skorzystania z nich, mimo że wiemy, ze nie potrzebujemy danego produktu. Coraz popularniejsza jest dieta pudełkowa. Sprawdź czy ta dieta może być oszczędna: https://www.keto.pl/czy-dieta-pudelkowa-moze-byc-oszczedna/

Nie bądź głodny, gdy idziesz na zakupy

Chodzenie do supermarketu po pracy lub w porze lunchu bez zjedzenia jakiegokolwiek posiłku może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego dla Twojego portfela. Dlaczego? To proste: pusty żołądek sprawia, że wszystko na półkach jest apetyczne, co może prowadzić do kompulsywnego kupowania produktów, które w rzeczywistości nie znajdują się na sporządzonej przed wyjazdem liście rzeczy niezbędnych.

Kupuj produkty, które są w sezonie

Każda żywność ma swój sezon, co należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o oszczędzanie na jedzeniu. Z tego powodu warto kupować te produkty, które są typowe dla sezonu, w którym się znajdujemy. Będą one tańsze, a co więcej, lepszej jakości. To prawda, że czasem masz zachciankę, ale… czy jesteś gotowa zapłacić za to wysoką cenę, czy wolisz poczekać?