sariapolska.pl

Usługi konsultingowo-finansowe dla firm oraz klientów indywidualnych

Giełda. Grupa spółek FANGMAN + T – co to takiego?

Nowoczesny inwestor giełdowy nie lubi ograniczeń. Pragnie lokować i zarządzać kapitałem z dowolnego miejsca, a także inwestować w globalne produkty. Dlatego ogromnym uznaniem cieszą się domy maklerskie, a przede wszystkim platformy inwestycyjne, umożliwiające np. zakup akcji spółek z całego świata – także z USA czy krajów azjatyckich. Szczególnie dużym uznaniem cieszą się amerykańskie spółki z grupy FANGMAN.

Zainwestuj w największe amerykańskie spółki – FANGMAN + T

Niektóre z polskich domów maklerskich oraz większość najpopularniejszych platform pozwalający na handel akcjami, surowcami, ETF-ami czy innymi aktywami, umożliwia inwestowanie na amerykańskiej giełdzie. Wśród najpopularniejszych spółek, cieszących się ogromnym uznanie inwestorów, znajdują się giganci określani mianem FANGMAN. Wszystkie są notowane w amerykańskim indeksie NASDAQ Composite, zdecydowanie ciągnąc jego wyniki.

Dlaczego są gigantami? Ich łączna kapitalizacja przekracza wartość 25% spółek notowanych na innym ogromnym amerykańskim indeksie – S&P500. Te spółki to absolutni liderzy w swoich branżach, zazwyczaj związani z nowoczesnymi technologiami lub stricte handlem.

Inwestowanie w czasach kryzysu

Jakie spółki kryją się pod akronimem FANGMAN?

F – Facebook
A – Apple
N – Netflix
G – Google
M – Microsoft
A – Amazon
N – nVidia

Do tej grupki 7 gigantów amerykańskiej giełdy, bardzo często dodaje się również spółkę Tesla Elona Muska. Wśród inwestorów, zrobiła się ona wyjątkowo popularna zwłaszcza w 2020 roku. Kto w najbliższym czasie dołączy do tego zacnego grona? Czas pokaże.